GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej dla GimnazjalistówDnia 30 maja 2014 roku w Zespole Szkół nr 2 im. ks. St. Staszica w Wadowicach, odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, w którym uczestniczyło 19 szkół gimnazjalnych!
 
Do eliminacji zaproszonych było 40 szkół gimnazjalnych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej szkoły. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z Wadowic, Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej a nawet z Brzeźnicy.
Główną nagrodą w konkursie był 7 calowy tablet multimedialny.
Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7 wyróżnień dla uczniów.
 
Głównymi sponsorami, partnerami i firmami wspierającymi konkurs były:
 
- Maspex Wadowice
- Helion.pl (księgarnia internetowa; wydawnictwo informatyczne)
- Wydawnictwo Szkolne PWN
- PromediaPC.pl (sklep internetowy, serwis-sklep komputerowy Wadowice)
- Pagres.com.pl (Firma Handlowa PAGRES Wadowice)
- OPERON wydawnictwo pedagogiczne
- AKSA Wadowice (artykuły biurowe)

Wyniki w finałowym etapie konkursu:
1. Marcin Serwin – Gimnazjum w Kleczy Dolnej
2. Krzysztof Obłonczek – Gimnazjum nr 1 w Andrychowie
3. Robert Ochmanek –Gimnazjum nr 3 w Przytkowicach
 
 
Celem Konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów gimnazjów zakresem wiedzy informatycznej opartej o zakresy sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne i multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia gimnazjalisty na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Głównym celem również było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji, komunikacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Konkursu obejmował również wiedzę z zakresu przedmiotu informatyka realizowanego w Gimnazjum.
 
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych szkołach. W finałowym etapie gimnazjaliści mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się pytania odnoszące się do głównych wskaźników nowych technologii teleinformatycznych na poziomie gimnazjum.
 
W przerwie konkursu odbył się pokaz multimedialny otwarty dla widowni dot. projektów informatycznych oraz prezentacja tzw. „komórkowego systemu alarmowego”.
Projekt: „System alarmowy identyfikujący ruch z automatycznym potwierdzeniem na komórkę” zaprezentowali uczniowie drugiej klasy technikum informatycznego: Garlacz Adrian, Janik Krzysztof oraz
Chochół Szymon.
„Komórkowy system alarmowy” poprzez kamerę wykrywa ruch potencjalnego intruza (np. który pojawił się w pomieszczeniu) a następnie analizuję zebrany ruch i wysyła komunikat do poczty elektronicznej. Poczta e-mail zapisuje otrzymany sygnał a następnie wysyła informację na komórkę właściciela posesji. Właściciel posesji otrzymuje specjalne potwierdzenie na komórkę ze szczegółowymi informacjami o zaistniałym zdarzeniu. System również pozwala zapisać zdjęcie potencjalnego włamywacza na komputerze stacjonarnym. Zarządzanie i sterowanie całym systemem alarmowym, odbywa się poprzez specjalne pliki wsadowe.
 
Konkurs został podsumowany przez dyrektora szkoły Jerzego Kotasia, który pogratulował uczestnikom wysokich wyników.
 
Harmonogram konkursu:
12:30 Powitanie gości, charakterystyka konkursu (sala gimnastyczna)
12:45 Test pisemny dla gimnazjalistów
13:30 Pokaz multimedialny otwarty dla widowni dot. projektów informatycznych oraz prezentacja „komórkowego systemu alarmowego” (w tym czasie komisja ocenia prace)
14:00 Wręczenie nagród i podsumowanie konkursu
          (planowane zakończenie 14:30)
 
 
Relacja z przebiegu II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów jest już dostępna na stronie www.GorzenTv.pl------------->FILM

Zdjęcia