GIMNAZJALISTO - KONIECZNIE TO PRZECZYTAJ

Rekrutacja 2017/2018

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO
nr 2 w Wadowicach

Dni otwarte-relacja

     W bieżącym roku szkolnym 19 i 20 marca w Zespole Szkół nr2 w Wadowicach odbyły się "Dni Otwarte". W niedzielę gościliśmy uczniów gimnazjów i ich rodziców, którzy są zainteresowani dalszą edukacją w naszej szkole. Dla przybyłych osób przygotowano liczne ekspozycje w różnorodnych salach lekcyjnych, prezentujące nauczane przedmioty lub kierunki kształcenia. Ciekawą ekspozycję historyczną zaprezentował  absolwent szkoły Tobiasz Chodnik w sali nr21. Pokazywała ona zbiory militariów kolekcjonowane przez naszego wychowanka. Nauczyciele przedmiotów zawodowych pokazywali nowoczesne urządzenia pomiarowe i pomoce dydaktyczne, używane w codziennej edukacji szkolnej .Odbyły się też ciekawe demonstracje doświadczeń naukowych. Zwiedzający mogli podziwiać umiejętności uczniów klas fryzjerskich. Przygotowali oni piękne i różnorodne fryzury eksponowane na manekinach w formie tzw. "główek". Ta prezentacja z pewnością zainteresowała uczniów marzących o kształceniu w zawodzie fryzjera. W sali gimnastycznej zorganizowano punkt konsultacyjny gdzie odwiedzający mogli dowiedzieć się sporo o rekrutacji i kierunkach kształcenia przygotowanych, w naszym zespole, w bieżącym roku szkolnym. Dużym zainteresowaniem gości cieszyły się warsztaty szkolne. Młodzi ludzie chętnie oglądali miejsca, gdzie będą zdobywać umiejętności praktyczne związane z wybranym zawodem.

Od 1 września nowego roku szkolnego szkoła zawodowa będzie funkcjonowała pod zmienioną nazwą szkoły branżowej. W dawnym budynku internatu zwiedzano nowo otwartą strzelnicę szkolną. Ma ona służyć naszym wychowankom a szczególnie uczniom klas policyjnych. W budynku szkoły, podczas jego zwiedzania, goście mogli posłuchać występów szkolnego zespołu wokalno-muzycznego, którym kieruje Pan Marcin Niemczak.

Co roku wśród zwiedzających znajdują się również absolwenci naszej szkoły. Chętnie do niej wracają, aby zobaczyć co się zmieniło. Wychowankowie mają też okazję spotkać się i porozmawiać z dawnymi nauczycielami, pochwalić się swymi sukcesami odniesionymi w dorosłym życiu.

 

W poniedziałek 20 marca br. nasz kompleks szkolny odwiedziły zorganizowane grupy uczniów, którzy wraz z opiekunami mieli okazję obejrzenia naszej placówki. Na uwagę zasługują też obiekty sportowe czyli boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę piłkę nożną i korty tenisowe. Mamy nadzieję, że oferta edukacyjna zainteresuje gimnazjalistów, którzy podejmą dalszą edukację w naszej szkole.

Zdjęcia